Організувати охорону швидко й просто дозволить готовий комплект відеоспостереження для приміщення чи відкритої території. А можна зібрати його самостійно, купуючи кожну складову окремо.
Розглянемо деталі, що в будь-якому разі залишаються важливими при виборі.
Комплекти бувають…
Обираючи систему відеоспостереження, слід перш за все визначитися з місцем розташування й вимогами до якості відео.
Кімнатні та вуличні
Місцезнаходження камер має значення ще до їх покупки. Робота на відкритому повітрі передбачає опірність приладу температурним перепадам, вологості й бруду, що виражаються в числових показниках в описі товару. Якщо камери будуть встановлені надворі, ступінь захисту має бути на менш ніж IP55 з робочою температурою від -40°С. Система відеоспостереження для будинку таких якостей не потребує. Тож, купуючи набір, треба враховувати, де саме він застосовуватиметься.
Цифрові та аналогові
Ці два види відрізняються типом сигналу, а отже – його якістю.
Чіткість зображення та швидкість передачі даних у роботі з цифровим обладнанням вищі, бо сигнал не потребує перетворення. Для зберігання інформації на носії теж потрібно менше місця порівняно з аналоговим.
Наряду з тим вартість аналогових пристроїв нижча, ніж цифрових. Тож коли висока роздільна здатність не має значення (наприклад, потрібен комплект внутрішнього відеоспостереження або для охорони невеликої ділянки), можна обрати перший варіант.
Якщо ж потрібна висока чіткість зображення для контролю чималого простору, не варто економити, краще одразу придбати цифровий комплект.
Є й третій варіант, що поєднує два перших: гібридні відеореєстратори. До них можна приєднувати відеокамери як цифрового, так і аналогового формату. Зразки таких реєстраторів і комплекти з ними можна знайти в каталогу EServer.
Склад, плюси й мінуси комплекту
Система відеоспостереження включає в себе набір відеокамер, відеореєстратор та кабель. В окремих варіантах може додаватися адаптер живлення реєстратора, комп'ютерна миша, карта пам’яті тощо. Камери можуть бути як однакові, так і з різним функціоналом.
Купити готову систему відеоспостереження для будинку завжди вигідніше, ніж збирати її поетапно. По-перше, це дешевше. По-друге – всі комплектуючі точно сумісні між собою.
Однак є й зворотні сторони:
- Обмежена довжина кабелю, якої може виявитися замало. Ця проблема вирішується покупкою додаткового кабелю. А якщо ви обрали бездротовий набір, то питання взагалі відпадає.
- Ви маєте певний набір камер, укомплектований виробником. Наприклад, це може бути 4 камери, що підтримують аудіозв’язок, і 4 – які не підтримують. Але й тут не обійшлося без хорошої новини. Ви можете придбати набір з обмеженою кількістю камер з можливістю доукомплектування на свій розсуд.
Дивимося характеристики
На прикладі продукції, представленої в інтернет-магазині EServer, розглянемо основні характеристики, що впливають на вибір.
- Роздільна здатність. Що вона вища, то краще. Для вуличного спостереження бажана роздільна здатність не нижча за 1080p.
- Автономність. Чи залежатиме система відеоспостереження від дротового інтернету, чи зможе працювати за відсутності енергопостачання — це часом стає вирішальним фактором.
- Спосіб передачі інформації. Деякі комплекти працюють локально, інші дозволяють віддалений доступ до системи через інтернет за допомогою смартфона чи комп’ютера.
- Спосіб зберігання інформації, об’єм карти пам’яті. Від цих показників залежить, як довго зберігатимуться дані на накопичувачі.
- ІЧ-підсвічування. Воно знадобиться для нагляду в темну пору доби. Хорошим поєднанням є ІЧ-підсвічування та детектор руху. Це дозволяє економити енергію приладу.
Існує багато чинників, що можуть вплинути на вибір тієї чи іншої системи відеоспостереження. Технічні характеристики приладів дуже різняться. Хорошим рішенням буде при покупці звернутися по допомогу до спеціаліста. Саме такі фахівці працюють в компанії EServer. Ми допоможемо вам з вибором і при необхідності додатково укомплектуємо обраний набір. Чекаємо на ваші дзвінки!