- Талліннська церква св. Олафа протягом двох століть була найвищою церквою в Європі, а на межі 16 століття – найвищою у світі.
- Коли ацтекська Статуя Коатліке була знайдена в Мехіко в 1790 році, її знову зарили у землю, щоб запобігти поклонінню їй індіанців.
- Восьма симфонія Малера отримала назву «Симфонія тисячі» завдяки тому, що її прем'єра зібрала понад 1000 виконавців – близько 850 хористів та 170 оркестрантів. Написана для трьох хорів, 8 солістів та оркестру, симфонія триває майже півтори години.
- Один з островів архіпелагу Хуан-Фернандес названий на честь Робінзона Крузо, а другий – на честь його прототипа Александра Селькірка, який провів кілька років на майбутньому острові Робінзона Крузо.
- Український вільний університет, що було засновано українською інтелігенцією 1921 року у Відні, і дотепер діє в Мюнхені і є офіційно визнаним вищим навчальним закладом Німеччини.
- 1999 року на Чиказькій товарній біржі було започатковано торгівлю ф'ючерсами та опціонами на погодні умови.
- Острів Меркет у Балтійському морі, площею в 3 га, є найменшим з морських островів, розділених між двома державами. При цьому нарис міждержавного кордону на ньому є одним з найскладніших в світі.
- Український драматург Ігор Костецький був автором абсурдних п'єс ще до того, як вони проявилися на Заході в творчості Ежена Іонеско та Семюеля Бекета.
- За оцінками, сокіл-сапсан, падаючи на здобич, розвиває швидкість до 320 км/год.
- Справа одного з найвідоміших викрадачів літаків у США Д. Б. Купера ще й досі залишається нерозкритою. Вистрибнувши з літака у повітрі 24 листопада 1971 з 200 000 доларів викупу він зник і залишається в розшуку ФБР по сьогодні.
22
Березня
2017