Способи залучення постояльців у готелів різні: одні можуть похвалитися бездоганним сервісом, інші – неповторними краєвидами, треті – захоплюючою історією. Останні можна вважати свого роду музеями, що зберігають пам'ять про великі події минулого. Ми зібрали декілька таких готелів.
1. «Феймонт Сан-Франциско» (Fairmont San Francisco), Сан-Франциско, США
Утворення ООН
За свою більш ніж столітню історію готель «Феймонт» у Сан-Франциско став свідком безлічі дивовижних подій, але найбільш значущою з них, без сумніву, можна вважати зустріч, що відбулася тут у 1945 році. 26 червня в готелі відбулося заключне засідання Конференції Об'єднаних Націй, у якій взяли участь делегати 50 країн. У результаті було підписано Статут ООН, що ліг в основу нової системи міжнародних відносин і діє досі.
Нагадування про ту легендарну зустріч можна знайти в Садовій кімнаті готелю, де розроблялася чорнова версія документа. Пізніше «Феймонт» приймав багатьох іменитих гостей, серед яких Елла Фіцджеральд, Марлен Дітріх, а також усі американські президенти, починаючи з Гаррі Трумена.
2. «Шато Сен-Мартен» (Chateau St. Martin), Ванс, Франція
Скарби тамплієрів
П'ятизірковий готель на півдні Франції може похвалитися неповторною середньовічною атмосферою, адже він розташований у білосніжному замку, що колись належав ордену тамплієрів. Отримавши такий щедрий дар від графа Прованського, 1115 року лицарі облаштували тут монастир і назвали його на честь святого Мартіна Турського Милостивого. Храмовники не тільки довгий час проживали на території сьогоднішнього готелю, але також, за легендою, сховали тут свої скарби.
У розташовану за 10 кілометрів від замку комуну Сен-Поль-де-Ванс (Saint-Paul-de-Vence, на фото) в різні роки приїжджали жити і працювати художники Анрі Матісс, Хаїм Сутін, Марк Шагал і багато інших. Шагал і зовсім переїхав у комуну 1966 року, прожив тут 19 років і був похований на місцевому кладовищі.
3. «Йе-Олд-Белл» (Ye Olde Bell), Ретфорд, Велика Британія
Славна революція
Заснований 1135 року невеликий сільський готель «Йе-Олд-Белл» наприкінці XVII століття став свідком і безпосереднім учасником однієї з визначних подій в історії Англії.
У 1688 році барон Джон Лавлейс зустрічався в готелі зі своїми однодумцями, які допомагали в організації «Славної революції». Унаслідок перевороту чинний король Яків II покинув престол, поступившись троном своєму племіннику – Вільгельму Оранському. Саме період правління останнього поклав початок серйозним економічним і соціальним змінам у країні та перетворенню Англії на могутню державу.
4. «Мейфлауер» (Mayflower), Вашингтон, США
Інавгураційна промова Франкліна Рузвельта
Готель «Мейфлауер», розташований усього за 800 метрів від Білого дому, тісно пов'язаний з історією США минулого століття. Тут щодня обідав директор ФБР Джон Едгар Гувер, зупинялися великі політичні діячі, і святкував завершення першого одиночного трансатлантичного перельоту льотчик Чарлз Ліндберг.
Однак найбільшу славу готелю приніс 32-й президент США Франклін Рузвельт, який написав у номері 776 свою першу (а всього їх було чотири) інавгураційну промову. Саме в цьому місці народилася знаменита фраза «Нам нема чого боятися, крім самого страху», яка надихнула мільйони громадян у непрості для країни часи.
5. «Національ-де-Куба» (Hotel Nacional de Cuba), Гавана, Куба
День визволення Куби
Один із найвідоміших на сьогоднішній день готелів Куби опинився в центрі політичного життя країни в середині минулого століття. На території готелю організував свою штаб-квартиру Фідель Кастро, який на той момент тільки розробляв плани щодо зміни політичного курсу.
1 січня 1959 року кубинська революція здобула перемогу, і було проголошено День визволення Куби, але новий очільник уряду проживав у «Націонал-де-Куба» ще протягом трьох років. Готель відвідували й інші видатні особистості, як-от Ернест Гемінґвей, Жан-Поль Сартр та Юрій Гагарін.
6. «Челсі» (Chelsea), Нью-Йорк, США
Епіцентр культурного життя
Готель «Челсі» – одне з культових місць Нью-Йорка, адже тут зустрічалися і творили багато легендарних художників, поетів, музикантів. Наприклад, Джек Керуак написав тут роман «В дорозі», що став знаковим для біт-покоління.
Наприкінці 1960-х у готелі нерідко можна було побачити Сальвадора Далі в компанії його ручного оцелота Бабу, й одну з найбільш значущих фігур в історії поп-арту – Енді Воргола. Приблизно у той же час у номері 211 «Челсі» написав свою Sad Eyed Lady of Lowlands Боб Ділан. А 1974 року нью-йоркському готелю присвятив композицію під назвою Chelsea Hotel № 2 канадський музикант Леонард Коен.