У нас час комп’ютери є вдома майже у всіх, але не кожен вміє безпечно користуватися пристроями. І скільки б не намагались спеціалісти попереджати про всі ризики, все одно люди втрачають особисті дані та іншу важливу інформацію. У цій статті поговоримо про те, як правильно зберігати документи на компʼютері.
Які ноутбуки «безпечні»
Техніка, підключена до інтернету, не може бути повністю захищена. Навіть якщо людина нічого не завантажує, користується додатковими програмами від вірусів, все одно існує ймовірність доступу до комп’ютера інших осіб. Особистий ноутбук, підключений до свого інтернету, з вірними налаштуваннями системи та захистом у вигляді паролів буде порівняно безпечним. Тут можна, за деяких умов, зберігати документи. Проте краще, якщо вони будуть на окремому SSD на 500 GB для ноутбука, який додатково захищений паролем. Це збільшує вірогідність збереження документів від третіх осіб, а також вбереже дані у випадку, якщо техніка вийде з ладу. Краще не зберігати документи на:
- ноутбуках, які використовують поза домом (в, офісах);
- техніці в спільному користуванні (наприклад, сімейному ПК).
Також важливі файли не треба перекидувати на флешку чи картку пам’яті. Їх часто ламають, гублять чи заражають вірусами.
Захист програмами
Необхідно комплексно підійти до збереження даних. Для цього використовують окремі програми для шифрування: вони перетворюють документи на набір символів, які складно швидко ідентифікувати зловмисникам. Для доступу у важливі теки варто використовувати паролі.
Деякі утілити дають змогу налаштувати додатковий рівень безпеки – наприклад, надсилають повідомлення на смартфон, коли хтось намагається відкрити чи завантажити захищений документ. Не варто забувати і про хороші антивіруси. Вони не тільки знаходять стороннє ПЗ на комп’ютері, а й можуть побачити проблеми, які потенційно призведуть до витоку особистої інформації.
На що ще звертати увагу
Скани документів заборонено зберігати на робочому столі. Цей інтерфейс створено для швидкого доступу до програм чи таць, але погано захищений від зловмисників. Краще створити окрему теку, де буде необхідна інформація.
Документи заборонено пересилати поштою чи месенджерами. Навіть перевірені сервіси іноді стикаються з витоками даних, тому свою інформацію треба тримати від них якомога далі.
Перейменовуйте документи. Якщо хтось здобуде доступ до комп’ютера в реальному часі, то він із легкістю знайде файл, наприклад «Паспорт скан» у пошуку, а ось зі складнішою назвою це займе більше часу.
Збереження особистих даних – складне завдання, яке потребує комплексного підходу. Проте навіть із нашими мінімальними рекомендаціями вийде зменшити вірогідність втрати важливих документів.